NOVINKY

25. říjen 2022

"Soutěž mezi výčepními"

S potěšením bychom Vás chtěli informovat, že naši kolegové z restaurací na letišti se zúčastnili dvou velice originálních závodů, a to „Vrchní prchni“ a „Pinkasova noční můra“.

Za Lagardere Travel Retail statečně bojovali Mária Pumrová, Václav Hofman, Milan Meszároš a Ladislav Čider, kteří se zúčastnili obou závodů.

Závod nazvaný „Vrchní, prchni“ byl tentokrát věnovaný zesnulému herci Josefu Abrhámovi. Tento závod se jako každý rok konal na Mlýnské kolonádě v Karlových Varech v rámci karlovarského filmového festivalu. Výčepní z celé České Republiky, v jejichž řadách byli muži i ženy, museli zaběhnout trasu dlouhou 400 metrů a na jejím konci je čekali půllitry s vychlazenou plzní. Mária Pumrová vybojovala v ženské kategorii na závodech ve Varech neskutečné první místo a vyhrála 30L sud plzeňského piva, ale ani kolegové nezůstali pozadu a závodili ze všech sil.

Pražský závod „Pinkasova noční můra“ je poněkud složitější a spočívá v načepování deseti piv, zdolání 41 schodů a předložení půllitru zlatého ležáku v co nejlepší kondici odborné porotě. Závod se konal již 12. rokem a do originálního závodu s příznačným názvem se letos zapojilo 38 výčepních z českých i zahraničních restaurací. V tomto závodě se pak Mária a Ladislav dostali mezi 15 nejlepších, Mária byla svým časem opět nejlepší mezi ženami a umístila se na celkovém devátém místě. Ladislav se umístil na skvělém sedmém místě v celkovém pořadí.

Márii, Václavovi, Milanovi a Ladislavovi velice děkujeme za skvělou reprezentaci naší společnosti Lagardere Travel Retail a gratulujeme ke skvělým výsledkům.