NOVINKY

13. červenec 2022

"Letní úlet"

Limitovaná edice frappé

V parných letních dnech je frappé ledovou vzpruhou. Pokud si jej navíc objednáte s kávou, pak i potřebným nakopnutím. Na výběr máte hned tři variace.

Frappé čokoláda a brownie

Všichni milovníci čokolády vědí, jak dopadne čokoládová tabulka v létě. Stane se z ní spíše omáčka. Nejlepší čokoláda v létě je proto vychlazená. Přesně tohle splňuje frappé čokoláda a brownie. Obsahuje čerstvé mléko, čokoládovo-karamelovou omáčku, čokoládový a vanilkový prášek. Připravuje se v šejkru s rozdrceným ledem, servíruje se na ledu se šlehačkou a brownie drobenkou.

Frappé slaný karamel

Taky jste si zamilovali slaný karamel? Sladký, ale přitom díky špetce soli lehce štiplavý. Prostě dokonalý. Ani tato chuť nesmí chybět v nabídce frappé. Podává se na ledu, se šlehačkou a posypky z karamelových perliček.

Třetím do počtu je frappé jahoda a kokos, které potěší i vegany. Baristé ho připravují z kokosového nápoje místo klasického mléka. Dochucen je kokosovým sirupem a jahodovým pyré. Na vrchu je pak rostlinná šlehačka.

Nenechte si ujít frappé z limitované edice, která chutnají skvěle s kávou i bez ní.

Letní úlet / Espresso orange

Není letní úlet, jako letní úlet. V tomto případě se nebavíme o vzplanutí vášní ani o filmu či knize. Řeč je o kávovém drinku z rukou baristů Costa Coffee. Ruku na srdce, spojit kávu a pomerančový džus je úlet. A protože je tento drink ledově vychlazený, kdy jindy ho pít než v létě. Tak asi přišel tento nápoj ke svému jménu. Káva a pomerančový džus jdou překvapivě k sobě a výsledek je více než dobrý. Tyhle dvě chutě se rozhodně nebijí. Základem je dvojité espresso, vychlazené přes kostky ledu a kvalitní 100% pomerančový džus. Přes kostky ledu se do sklenice nalije džus, který poté barista zalije vychlazeným espressem. Vrstvy by se neměly úplně promíchat a při troše fantazie uvidíte i západ slunce. Kdo si objedná jeden „letní úlet“?

Letní koláč

Sladká letní novinka Letní ovocný koláč Lehký, křehký a plný ovoce – takový je náš nový Letní ovocný koláč, který rozšířil nabídku zákusků ke kávě. Jeho základem je lahodné máslové křehké těsto, které je plněné jogurtovo-pudinkovým krémem a broskvovou náplní. Pokrytý je lesním ovocem – borůvkami, ostružinami, rybízem a malinami, dále želé glazurou a ozdobený je sekanými lískovými oříšky. Jeho výrazná ovocná chuť se krásně snoubí jak s vaší oblíbenou horkou kávou, tak s letními ledovými kávovými nápoji. Ochutnejte ho – nebudete litovat.

Ranní nabídka

Ranní nabídka Sladké k snídani? Ochutnejte čokoládový crodot Ještě neznáte crodot? Seznamte se! Připomíná koblihu, ve skutečnosti je to spíše croissant ve tvaru donutu. Jeho výroba je velmi náročná a pečlivá – nejprve se připraví dva druhy těsta, kynuté a tukové, které se posléze opakovaně překládají. Dlouhodobým překládáním se po upečení vytvoří struktura připomínající listové těsto (říká se, že těsto „listuje“). Na rozdíl od vzhledově podobných výrobků je tedy crodot upečený z kynutého vrstveného těsta – je proto křupavější, vláčnější a nadýchanější než kdejaká kobliha! Správný postup při jeho výrobě je pro udržení kvality zásadní. Náš crodot poléváme čokoládou a zdobíme třemi čokoládovými posypy, a tak zajisté osladí celý váš den. V nabídce je po celý den, ale pokud si ho objednáte do 11 hodin společně s jakoukoli kávou, dostanete ho za zvýhodněnou cenu. Nechte si chutnat!