NOVINKY

07. listopad 2022

"Future is Local"

Snažíme se aktivně pomáhat a přispívat k udržitelnosti planety. Jsme proto náležitě hrdí na naši nově otevřenou prodejnu Future is Local na Letišti Václava Havla Praha na Terminálu 2, concept store, který tvoří designový prostor kombinující přírodní dřevo s recyklovanými materiály a se spoustou živých rostlin. Jsme připraveni ještě více propagovat zelenější obchodní praktiky a jsme šťastní, že tento nový obchod je příležitost předvést talenty a malé firmy, které zasvětily svou existenci udržitelnosti, využívání místních zdrojů a ohleduplnosti k přírodě.
 
Tímto projektem podporujeme nyní již více jak 30 českých i slovenských výrobců, které dělíme do tří hlavních kategorií – clean beauty, slow fashion a dárkové předměty. Každá značka má svůj jedinečný příběh, s nímž se návštěvníci mohou seznámit inovativním způsobem: za pomoci QR kódů.
 
„Myšlenka, na níž jsme celý koncept vystavěli, je jasná: budoucnost je v lokálních zdrojích (zboží, službách, materiálu a hlavně lidech). Ve Future is Local věříme v místní výrobu a poctivé řemeslo, naše dědictví a tradici. Podle toho si také vybíráme naše dodavatele,“ vysvětluje Richard Procházka, CEO společnosti Lagardère Travel Retail Česká Republika. „Veškeré zboží pochází výhradně od českých a slovenských značek, které vyrábí z kvalitních materiálů, udržitelným způsobem, s ohledem na životní prostředí a společnost. Celý sortiment je navíc prezentován v příjemném eco-designu, kde si můžete odpočinout a potěšit smysly.“
 
Pokud byste chtěli rovnou nahlídnout jak obchod vypadá, zde přikládáme odkaz s reportáží, která byla točena při slavnostním otevření 2.11.2022.