Skupina Lagardère

Společnost Lagardère, která byla založena v roce 1992, je mezinárodní skupinou působící ve více než 40 zemích po celém světě. Zaměstnává více než 30 000 lidí a v roce 2019 dosáhla tržeb 7 211 milionů EUR.

Na základě podnětu generálního a řídícího partnera skupiny, Arnauda Lagardèra, zahájila skupina v roce 2018 strategické zaměření na dvě prioritní divize:

Lagardère Travel Retail je přední společností ve sféře cestovního maloobchodu, která působí ve třech segmentech: Travel Essentials, Duty Free & Fashion a Foodservice. Lagardère Travel Retail provozuje mezinárodní síť s více než 4800 prodejními místy na přibližně tisíci letištích, hlavních a městských vlakových nádražích.

Lagardère Publishing je třetím největším vydavatelem knih pro veřejnost a vzdělávací trhy na světě a lídrem ve Francii. Spolu s přibližně 6900 zaměstnanci každoročně vytváří 17 000 originálních publikací a k jejich širší distribucí přispívá také inovacemi v oblasti digitálních a mobilních formátů pro čtení. Činnost společnosti Lagardère Publishing se rozšiřuje i na související aktivity jako jsou mobilní a deskové hry.

Do obchodní činnosti skupiny patří také Lagardère News (Paris Match, Le Journal du Dimanche, Evropa 1, RFM, Virgin Radio a licence značky Elle) společně s Lagardère Live Entertainment.

Lagardère Travel Retail je přední společností ve sféře cestovního maloobchodu.

Lagardère Publishing je třetím největším vydavatelem knih pro veřejnost a vzdělávací trhy na světě a lídrem ve Francii.

 Pro více informací navštivte: www.lagardere.com